Reflexní terapie...

Původ reflexní terapie není znám. První dochované písemné záznamy o této metodě pocházejí z Egypta z doby okolo roku 2500 př.n.l. a byly nalezeny v Sakkáře v hrobce egyptského lékaře Ankmahora. Další záznamy pocházejí  z Číny, Indie, Vietnamu a Thajska. Reflexní terapii ale také po staletí používají severoameričtí Čerokézové, kteří ji údajně převzali od Inků.  Je dost možné, že tato technika vzikala na různých světadílech nezávisle na sobě jako přirozená péče o tělo.

 

 
 
 
Reflexní terapie je dnes již světově známou diagnostickou, terapeutickou i preventivní metodou pečující o naše zdraví. Tato technika se provádí pomocí tlaku na dané akupresurní body v místě obličeje, uší, rukou a nejčastěji nohou. Na těchto bodech je nejprve provedena diagnostika zjišťováním bolestivosti bodů náležejících k jednotlivým orgánům našeho těla. Dále se provádí stimulace vybraných bodů dle zdravotních obtíží. K terapii bývá připojena olejová nebo bodová masáž zad.
 
 
 
 
 
Jak jsme si již řekli, reflexní terapie využívá stimulaci akupresurních bodů lidského (možno i zvířecího) těla a tím skrze meridiánové dráhy dochází k uvolnění blokací i k detoxikaci organismu. Sami jste si mohli všimnout, jaký blahodárný vliv má na vás chůze na boso, intuitivní promačkávání chodidel nebo dlaní, mnutí různých míst na obličeji, apod. Ti z vás, kteří se o přírodní masáže zajímáte o trochu více, možná již vlastníte masážní koberečky nebo bedničku s oblázky, ve kterých vesele přešlapujete zatímco si čistíte zuby. Tyto způsoby lze používat jako prevenci. Nejúčinější je ale návštěva školeného terapeuta. Pokud chete mít opravdu dobré výsledky, je potřeba se svým terapeutem spolupracovat a dát na jeho rady ohledně zdravého životního stylu a nechat si doporučit  případné změny ve vašem jídelníčku. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.
 
 
 
 
 
 
Reflexní terapii je možné využívat jako samostatnou metodu nebo jí lze kombinovat s jinými terapiemi jako je aromaterapie, masáže lávovými kameny, aplikací baněk, Shamballou, kompenzačním kyvadlem, čínskou medicínou nebo pitím kvalitních  bylinných čajů.
 
 
 
 
V každém případě je návštěva kvalitního reflexního terapeuta ozdravnou relaxací pro tělo i pro ducha. Tento požitek teď můžete dopřát nejen sobě, ale i své rodině a svým blízkým. Dárkový poukaz na celkovou reflexní terapii se stal v krátké době velice oblíbeným vánočním,  narozeninovým i výročním dárkem.
 
 
 
 
 

...pro všechny

Moje reflexní terapie je určena pro všechny, kteří jsou ochotní na sobě pracovat a udělat něco pro svoje zdraví. Já vám k tomu můžu svojí reflexní terapií  pomoci.